| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 13 Months |
| Warranty: | 13 Months |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Max. Drilling capacity | 6mm |
| Dia. of column | 50mm |
| Max. Spindle travel | 60mm |
| Morse taper of spindle nose | B10 |
| Spindle speeds | 5000-8000-15000rpm |
| Size of worktable | - |
| Size of base worktable | 250x250mm |
| Distance from spindle axis to column surface | 145mm |
| Distance from spindle nose to worktable | - |
| Distance from spindle nose to base surface | 130-330mm |
| Motor | 0.37kw |
| N.W./G.W. | 50/65kg |
| Packing size | 58.4x31.2x64.1cm |


