| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 13 Months |
| Warranty: | 13 Months |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | LXD-230A |
| Power supply | 380V 50Hz |
| Input power | 4.4kw |
| Air pressure | 0.5-0.8Mpa |
| Air consumption | 150L/min |
| Main shaft diameter | 32mm |
| Milling cutter diameter | 230mm |
| Motor speed | 2800rpm |
| Dimension | 1650x800x1500mm |
| Weight | 400kg |


