| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 13 Months |
| Warranty: | 13 Months |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Max. Drilling capacity | 6mm |
| Dia. of column | 50mm |
| Max. Spindle travel | 80mm |
| Morse taper of spindle nose | B10 |
| Spindle speeds | 1400-2800-5600rpm |
| Size of worktable | - |
| Size of base worktable | 200x200mm |
| Distance from spindle axis to column surface | 145mm |
| Distance from spindle nose to worktable | - |
| Distance from spindle nose to base surface | 65-240mm |
| Motor | 0.25kw |
| N.W./G.W. | 40/50kg |
| Packing size | 58.4x31.2x57.1cm |


