| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 13 Months |
| Type: | Horizontal Lathe |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | MC150 |
| Motor voltage | 220V 50Hz |
| Rated power | 1.5KW |
| Feeding Speed Range | 2850rpm |
| Max. Planer width | 150mm |
| Max. Planer depth | 3mm |
| Max. cutting thickness | 80mm |
| Drilling diameter | 3-13mm |
| Dimension | 700x320x280mm |
| Packing size | 680x370x280mm |
