| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 13 Months |
| Warranty: | 13 Months |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Max. Drilling capacity | 4mm |
| Dia. of column | 40mm |
| Max. Spindle travel | 40mm |
| Morse taper of spindle nose | B10(JT0) |
| Spindle speeds | 2800-5800-9000rpm |
| Size of worktable | - |
| Distance from spindle axis to column surface | 125mm |
| Distance from spindle nose to worktable | - |
| Distance from spindle nose to base surface | 40-170mm |
| Motor | 0.18kw |
| N.W./G.W. | 23/30kg |
| Packing size | 58.4x31.2x57.1cm |


